PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104649}
6,4 16 291
ocen
6,4 10 1 16291
Motór
powrót do forum filmu Motór

Film obejrzałem przede wszystkim ze względu na oryginalny pomysł. Oryginalny to on jest na pewno, ale czy dobry?....moim zdaniem nie do końca. Film ukazjue jak sie żyło w latach 80' i tu jest wszystko ok, ale reszta filmu jest słaba. Denne dialogi, które wogule nie śmieszą. Aktorstwo jak na taką produkcje całkiem całkiem. Muzyka miejscami nawet fajna. Film zly nie jest, ale ma zaduzo minusów. Choc trwa 80 minut to jednak przez ten czas są momentu nudne.
Podsumowując - obejrzałem i tyle...

4/10

ocenił(a) film na 10
kAMSON

Film jest BARDZO DOBRY. Nie ma co czytać wypowiedzi gościa powyżej. Tacy ludzie nie powinni się wypowiadać, bo tylko tak zaśmiecają forum, że zawsze za każdym razem gdy chce się coś dowiedzieć o filmie to głównie to, ze jest on słaby. Z resztą w jednym wyrazie dwa błędy ortograficzne "wogule" hehe żałosne

Major_3

a ja sadze ze wypowiedz uzytkownika kAMSON jest jak najbardziej odpowiednia. wyraza on swoja opinie (wraz z jej uzasadnieniem) i nie narzuca swoich przekonan.

ocenił(a) film na 4
kAMSON

Takie jest moje zdanie co do tego filmu, a jeżeli chodzi o ortografie to wynika z szybkiego pisania. Każdemu przydarzają się błędy...

ocenił(a) film na 7
kAMSON

Nie ma nic bardziej żałosnego, niż tłumaczenie się, że błędy w wyrazie 'wogule' wynikają z szybkiego pisania. Co do samego filmu, dla mnie jest on rewelacyjny, raczej na zasadzie literackiej komedii (czyli więcej powinowactwa z dramatem), niż z komedią kabaretową (czyli co trzecie słowo musi wywoływać śmiech i na tym przeważnie koniec). Warto go oglądnąć i porównać perspektywę spoglądania na świat w PRL-u i obecnie, w kapitalizmie. To film zdecydowanie dla tych urodzonych w latach 70, 80, no i może początkach 90. Ten film wywołał u mnie ciekawą refleksję nad tym, że siłą rzeczy nie wszystko było w młodzieńczych czasach złe, ostały się kultowe 'rzeczy', na które teraz panuje często moda, tyle że nie są one już chyba w stanie cieszyć tak jak dawniej, nie są takie 'cudowne' - stąd wydaje mi się ostatnia scena. Film zatem, powtarzam, nie tylko mający śmieszyć, ale także wywoływać refleksję i zastanowienie.

ocenił(a) film na 2
eye63

mi ten film też się wogóle nie podobał...szkoda klawiszy... 2/10

ocenił(a) film na 4
kAMSON

Ja jakoś nie poczułem tego samego co ty.....niestety :/

ocenił(a) film na 10
kAMSON

Jak dla mnie właśnie dialogi i sposob narracji są bardzo mocną stroną tego filmu. Nie ma tu silących się na elokwencje przyszłych magistrów , ale jest właśnie taka typowa podwórkowa gadka, film mial opowiadać historię polskiego zaścianka i własnie dzięki dobrej a miejscami nawet bardzo dobrej grze aktorów oraz stylowi ich wypowiedzi jest takim portretem ludzi z tamtych czasow, zyjących w swoim małym, zwariowanym swiecie. Moim zdaniem dzielo na prawdę udane i niebanalne

kAMSON

mam jedno do powiedzenia:
mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmotór!!!

ocenił(a) film na 7
wujek_bronek

Film jest świetny strasznie mi się podoba :D

Mooooooooooooooootórrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

brym brym brrryyyyyyyyyyyyyyyyyy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones