PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104649}
6,4 16 291
ocen
6,4 10 1 16291
Motór
powrót do forum filmu Motór

Film chociaż może się wydawać chory/dziwaczny/"głupi" taki nie jest.
Akcja rozgrywa się w czasach PRL'u w czasie stanu wojennego. Te śmieszne sceny filmowe/ różne "od pały" bohaterów to jest cała prawda - tak naprawdę było, często ludzie robili wtedy takie jajca i pozostawali bezkarni (chodzi mi o reakcję Milicji), a więc film pokazuje prl' owską młodzieżową rzeczywistość. Film również opowiada historię bohatera dynamicznego - jest nim Bazyl.
Gdy go poznajemy cały czas bawi się życiem, niczym się nie przejmuje, bumeluje, wygłupia się, ćpa. Zmienia się podczas gdy po "wspomnieniach" zobaczył motór z dawnych lat.
Kupił go, pobawił nim się a później go zniszczył. Świadczy to o tym że Bazyl kończy ze swoim sposobem życia i chce iść nową, czystą? (bez narkotyków) drogą, a więc bohater się nawrócił.
Motór chociaż jest żartobliwie przedstawiony, ma swoje przesłanie i dlatego nie uważam go za totalny kicz.
To jest moja opinia co do tego filmu, proszę jeżeli źle piszę na temat "jajcarstwa" młodzieży PRL'u proszę napiszcie o tym do końca nie wiem jak wtedy było, wiem wszystko z opowiadań starszych, sam nie mogłem doznać tego - mam dopiero 16 lat :).

pozdrawiam
szyper

ocenił(a) film na 7
SZYPER

Masz całkowitą rację, o PRLu w prawdzie nic nie wiem, bo jestem nie wiele starszy od Ciebie, ale co do przesłania filmu w zupełności się z Tobą zgadzam.
Niech motór będzie z Tobą. :)

ocenił(a) film na 10
NeoDavis

Akcja sie toczy dwa lata po stanie wojennym bo stan wojenny byl w 1981.
Ale film tez pokazuje rozrywki i owczesne zafascynowania mlodziezy w PRL-u. To dobrze widac gdy chlopaki rozbijaja sie Fiatem 125p(tam Bazyl nawet opowiada ze ojciec Recgola mial Fiata przejazdzka takim autem to bylo cos tylkotrzeba bylo auto porzyczyc) albo jak poszli do kina ogladac Easy Ridera wystarczylo ze byl to film zagraniczny czy nawet muzyka Hendrixa i innych. Tak to mniej wiecej wygladalo a dokladnie sam nie wiem bo mam dopiero 18 lat(no za dwa miechy 19 mi stuknie)

bartex_kozaczek

Stan wojenny wprowadzony 13 grudnia nie był jednoniowy, kolego. O ile dobre mnie uczono na historii stan wojenny zniesiono w lipcu 1983, więc film wcale nie prezentuje realiów dwa lata po, lecz okres schyłku, lub tygodnie po zakończeniu stanu wojennego.

SZYPER

Popieram twoje zdanie..za pierwszym razem oglądałam ten film w urywkach i miałam mieszane uczucia co do niego, ale po drugim seansie już go pokochałam:D Na pierwszy rzut oka to banalna historia ale tak jak piszesz ma swoje drugie dno. Każdy oczywiście odebrał go inaczej... Dla mnie Bazyl jest człowiekiem który nie rozliczył się z przeszłością, nie zamknął jednego z etapów swojego życia dalej czci Motór mimo że kumple dawno już o tym zapomnieli.
Co do cytatów z filmu to jak dla mnie są one kultowe..."O wielki Motórze"

Film należy do moich ulubionych i nawet jeśli w opinii niektórych to kicz, to przecież troch kiczu jeszcze nikomu nie zaszkodziło!

ocenił(a) film na 8
SZYPER

masz racje zaraz po obejrzeniu filmu pomyślałem ze jest głupi i bezsensowny
ale po głebszym zastanowieniu to film jak dla mnie okazał sie naprawde
świetny a wygłupy przedstawione w filmie zaczeły mnie śmieszyć

ocenił(a) film na 5
SZYPER

Niestandardowy film offowy. Widać, niskie nakłady, ale efekt całkiem dobry. Niezła historia ktora jak piszecie z pozoru jest banalna, ale tak naprawdę ma w sobie ciekawe przesłanie. Co prawda akurat nie specjalnie mi się spodobał, ale go nie skreślam - to wartościowa produkcja o specyficznym klimacie. Myślę, że osoby dorastające w latach 80, szczególnie w małych miejscowościach czy na wsi docenią go w szczególności
5+/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones