PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104649}
6,4 16 289
ocen
6,4 10 1 16289
Motór
powrót do forum filmu Motór

Pomysł niby taki prosty, ale świetnie poprowadzony i rozwinięty w wielowątkową akcję toczącą sie cały czas wokół boskiej WSK-i (ja pamiętam rozwinięcie tego skrótu jako Wiejski Sprzęt Kaskaderski... a sam motor w pewnym okresie obdarzany był taką samą pogardą jak Syrena- i dobrze że to sie zmieniło). Niemniej film dobry ze świetnymi kreacjami Grzegorza Wojdona (chylę czoła) i... Marcina Bosaka (doskonała gra aktorska- a już miałem go zaszufladkować między braci Mroczków). Nie można też zapomnieć o Stefanie Kiełbasa- po prostu RESPECT Panie Stefanie. Natomiast cieniem na całym filmie w mojej opinii położyła sie rola głównego bohatera- Bazyla. Uważam, że to kiepska gra aktorska Andrzeja Szeremety, ale może to taka du..wata postać albo tak miało być. Generalnie film świetny, ale przez wzgląd na powyższe bardzo dużo traci i wygląda co najwyżej na pracę dyplomową aktora, który ma zdać na piątkę, bo tak ma być i koniec. Dlatego wszyscy dookoła wypruwają sobie flaki a on jedzie jak potrafi (a nie są to wysokie loty) i wszystko to w sumie jakoś tam wygląda a profesor z czystym sumieniem może postawić nawet celujący- za całokształt.

ocenił(a) film na 8
olo_manolo

Chyba trochę za ostro oceniłeś Andrzeja Szeremetę. Sądzę, że akurat jego rola wymagała bycia właśnie "du...watym" i mnie to bardzo tam pasowało :). No i na pewno jest interesujący wizualnie...oryginalny bym wręcz powiedziała.
Co do reszty się zgodzę, zdecydowanie film jest wart obejrzenia.

kasia182

Dup...ata to była przede wszystkim gra aktorska tego pana. Co do jego walorów estetycznych jakoś trudno mi się wypowiadać, więc zaufam kobiecej opinii. Nie zrozum mnie źle, nie mam nic przeciwko gościowi, ale spie..lił główną rolę w świetnym filmie, bo z takim talentem zasługiwał co najwyżej na epizod. W głosie brak było naturalności, grał jak Kaja Paschalska (czyt. brak słów)... Może przesadziłem, (Sorki) drugiego takiego "talentu" jak Kaja nie ma w tym kraju. No, ale grał niedużo lepiej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones